Čekejte prosím
Čekejte, prosím...
něco o stadionu Sparty

 

ACS-Generali Arena

Stadion:

Tak a máme zde první zastávku po fotbalových stadionech v české republice. Stadion Sparty na Letné nesoucí aktuálně jméno Generali Arena je již v provozu od roku 1907. Generali Arena patří i s pozemky pod stadionem viz. známá kauze za éry Košťála. Spartě a tedy skupině J&T Credit Investments, ve které je spolumajitel Daniel Křetínský, který se nejvíce angažuje v chodu klubu. Stadion se mohl těšit na velké přestavby a třeba i slibnou budoucnost do 21.století, protože v roce 1934 nejvyšší představitelé rozhodli o navýšení kapacity na 45 000 diváků. Bohužel pro fotbalový národ se v té době stadion postavil ze dřeva, a tak roku 1937 vyhořel. Aby nedošlo k mýlce stadion složil převážně ke stání, v té době byl o fotbal velký zájem, a tak fanouškům nevadil, že někde stojí. K první rekonstrukci po požáru došlo roku 1937, kdy hlavní tribuna byla vystavena ze železobetonové konstrukce. V dvouletém období 1967-1969 se i tribuny za brankami a protilehlá tribuna přestavěla na železobetonovou konstrukci. Těsně před 21.století roku 1994 stadion sparty prošel celkovou modernizací, aby vyhovoval co možná nejlépe pro hraní evropským soutěží a pro komfort náročných diváků. Od roku 1994 kapacita byla okolo 20 500 diváku, ale už to bylo pouze sezení, nikoli sezení a stání. V roce 2001 bylo nainstalováno vyhřívání hrací plochy a závlahová systém. Na hrací ploše je umístěno na 30 zavlažovačů, které se automaticky spouštějí pomocí  čidel. Na stadionu máme na výběr z 5 druhů vchodů, záleží na kategorii vstupenky. Nejlevnější lístek na ligové utkání stojí 130kč. Intenzita osvětlení hrací plochy je přibližně 1 600luxorů. V součastné době je kapacita cca 18 500 diváků z důvodů instalace dvou velkoplošných obrazovek v rohu prvním patře tribiny a druhou pod studio ČT. Sparta dále nechala odstranit ploty, které oddělovali fanoušky od hrací plochy, plot zůstal jen u hostujícího kotle. Pro fanoušky domácího týmu je trnem oku síť, která po odstranění vedením byla opětovně před rokem instalována, i proto je značný úpadek ve fandění v kotli a posílení fandění na protilehlé tribuně, komfort, který je v domácím kotli je žalostný, a tak se mnoho fandů přesouvá z kotle na protilehlou tribunu. Na spartě je i RWE rodinná tribuna a nekuřácká tribuna. Jako bombu pro fanoušky Sparta instalovala vyhřívání tribun po vzoru mnoha špičkových evropských týmu a mohu potvrdit pokud nejste v první řadě nahoře nebo dole, tak když je venku 10 stupňů nad nulou tak já tam chodim v tričku s krátkym rukávem. Na čem Spart a musí také zapracovat je na vymýtění zakomplexovaných ko**tů co lijí z horních tribun pivo na fanoušky pod sebou.


kryté tribuny: 7500 míst
nekryté tribuny: 8000 míst
hlavní tribuna: 2.900 míst
média (tisk a TV) na novinářské lávce: 80 míst
VIP sekcí: 400 míst
0celková kapacita: 18 500 míst
Parkování:

Parkování na Letenské pláni je vyhrazeno pro 1 200 osobních aut a 120 autobusů.

Občerstvení:

Tady je kámen úrazu, kde by Sparta měla přitvrdit. Občerstvení na Letné je přímo tragické.(!!!) Nejen že je předražené, kde nás pivo a klobása vyjde na bezmála 90kč, ale dokonce vám dají pod mírou např. Coca colu, kde jsem si ji koupil a místo 0,5l jsem jenom nalezl uvnitř kelímku 0,4l. Pokud má být za tak vysokou cenu tak ať je s náležitou kvalitou a vím proč to říkám, když jsem tam na každém zápase.Program:

Za poslední léta podražil z 35kč na úctyhodných 50kč. Aspoň v každém programu je rozhovor s nějakým hráčem z týmu a má svou kvalitu. Je ve formátu A5.

Rozměry hřiště: 105*65m
Vzdálenost lajn k příkopům: 5m


 

 

Další články z této sekce...

ANKETA

Byli jste někdy na stadionu na Spartě?

ano
ne

Celkem: 132 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

SDÍLET

Hodnocení

OHODNOŤTE ČLÁNEK

Kliknutím na hvězdičku vložíte své hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Děkujeme za Váš hlas.

BlogyProfil blogu
* Založen: 8.2.2012 23:37:44
* BlogRank: 1,19
* Přístupů: 26 345
* RSS: RSS zdroj
Redakce blogu

REDAKCE BLOGU

Celkem redaktorů: 1
Toplist